O autorce

kominMoja wspaniała nauczycielka plastyki z podstawówki zorganizowała swego czasu kółko robótek ręcznych, na którym spotykałyśmy się z innymi dziewczynkami (niestety, nie było tam chłopców) i wspólnie uczyłyśmy się skomplikowanej sztuki tworzenia cudeniek (choć wówczas wychodziły nam raczej kulfony, za to jakie radosne!). Z tamtego czasu mam jeszcze parę falbanek, które wtedy dzielnie wymyślałam, nie bacząc na niesforne zwijanie się brzegów i nigdy, przenigdy nie prując. Awersja do prucia została mi do dziś.

Długo zajmował mnie haft krzyżykowy: haftowałam głównie obrazki na ścianę i poduszki, rozdawane później znajomym z różnych okazji. Gdzieś w połowie 2003 roku na nowo odkryłam szydełko i pracowicie tworzyłam kolejne serwety, dziergane trochę zbyt ciasno i nigdy z konkretnym przeznaczeniem, przez co leżą teraz gdzieś u rodziców w kartonie.

W sierpniu 2009 roku, zainspirowana przez Ewę, postanowiłam spróbować robienia na drutach. Co prawda moja mama podejmowała już ambitne próby nauczenia mnie tego szlachetnego rzemiosła lata temu, jednak na problem ze zbyt mocnym zaciskaniem oczek w przypadku drutów o wiele trudniej przymknąć oko, stąd i to przedsięwzięcie było skazane na niepowodzenie. Jednak z pomocą nieocenionej literatury wydawnictwa Watra i tutoriali znalezionych w sieci udało mi się wreszcie okiełznać to narzędzie i zacząć dziergać pierwszy sweter.

Od tamtej pory powstało ich już wiele, część z nich noszę, część noszą moi znajomi. Nie panuję nad ilością włóczki w domu i nigdy nie wiem, ile mam pozaczynanych robótek.

Mam 25 lat. Dziergając, wciąż budzę zainteresowanie w pociągach.

Kontakt

texui@gmail.com

Reklamy

3 uwagi do wpisu “O autorce

  1. Hej!

    Choć za grosz nie potrafię dziergać jestem wielkim fanem „za dużych” swetrów. Czy możesz wykonać jakiś na zamówienie ?

  2. ciekawe, że po latach dowiedziałem się, że dziergasz. Stawiałbym na fantastykę, filozofię – chyba że studia wyczerpują te tematy. Zaskoczyłaś mnie, powodzenia.

  3. Czy przyjęłabyś zlecenie na wydzierganie krawata typu, uhm… knit? Mail me if so. ;-)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s